Gry

Valheim w pigułce – nowa gra survival, która podbiła setki tysięcy serc.

Valheim winered

Valheim w pigułce – nowa gra survival, która podbiła setki tysięcy serc.

Valheim to gra survival, w której istotnym elementem jest eksploracja. Oferuje możliwość gry dziesięciu graczom na jednym serwerze. Fabuła natomiast opiera się na kulturze wikingów, a bohaterowie stają przed nie lada wyzwaniem, którym jest zasłużenie sobie na wstąpienie do Valhalli. 

Jeden z lepszych early-accesów?

Niezwykła sława jaka owiała tę grę może zaskoczyć, szczególnie ze względu na fakt, że jest to produkt w fazie wczesnego dostępu. W momencie pisania wpisu, na steam zauważyć można ponad sto tysięcy opinii, których średnie wyznaczają ocenę przytłaczająco pozytywną. Niezbyt często widzimy takie oceny nawet w przypadku produkcji będących wiele lat na rynku, a mowa przecież o grze, która we wczesnym dostępnie została opublikowana 2 lutego tego roku.

Przyjemny survival

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, Valheim w porównaniu z innymi grami nie wydaje się nieprzyjemnie trudną produkcją. Budowa bazy możliwa jest w ciągu kilku minut rozgrywki, w czym pomaga znacznie przejrzysty system craftingu. Różnicę względem innych gier zauważyć też można w trwałości żywności, która w opisywanym tytule nie traci na jakości z czasem. Co ciekawe, twórcy w kwestii żywności postanowili nagrodzić gracza za starania kulinarne, co widoczne jest w postaci podnoszącego się paska życia, związanego z jakością żywności jaką spożywamy. Oprócz podstawowych mechanik jak głód i pragnienie, możemy również złapać chorobę przez zbyt długie przebywanie na dworze w niezbyt dogodnych warunkach. 

Walka w dziesiątym świecie jest rozbudowana o uniki i różne rodzaje ataków. Celem rozgrywki jest zabicie pięciu bossów będących w różnych regionach na mapie, których należy wezwać poprzez położenie przedmiotów na ołtarz. Potwory te są stosunkowo trudne, dlatego ważnym jest by podnieść poziom swojej postaci zanim ruszymy na polowanie.

Grę można zakupić na steam: klik

Valheim winered
źródło zdjęcia: https://store.steampowered.com/app/892970/Valheim/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *